Anna Machałek - psycholog Warszawa, psychoterapia Warszawa, gabinet psychologiczny - O mnie

Anna Machałek – psycholog, psychoterapeutka

Tytuł magistra uzyskałam na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na kierunku Psychologia Stosowana. Studia skończyłam ze specjalizacją Psychoterapia Gestalt oraz Psycholog w Klinice Psychiatrii.

Ukończyłam staż Gestalt w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie, gdzie poszerzałam wiedzę i umiejętności z zakresu psychoterapii.
Ciągle się rozwijam. Dbam o harmonię, o swoją dobrą kondycję psychiczną i fizyczną. Uczestniczę w różnych kursach umożliwiających dalszy rozwój.

Doświadczenie

Doświadczenie zawodowe zdobywałam na Oddziale Rehabilitacyjnym, Ogólnopsychiatrycznym oraz Psychiatrii Sądowej Specjalistycznego Szpitala Józefa Babińskiego w Krakowie oraz w Szpitalu Uniwersyteckim na Odziale Chorób Afektywnych. Miałam tam kontakt z ludźmi ze zdiagnozowaną schizofrenią, depresją, nerwicą, w kryzysach osobowościowych oraz z ludźmi uzależnionymi od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.
Od 2009 roku pracuję też jako trener i prowadzę zajęcia grupowe oraz indywidualne z zakresu nabywania nowych i rozwijania już posiadanych umiejętności społecznych.
Pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą.

Podejście

Pracuję w nurcie Psychologii Pozytywnej, Psychologii Gestalt, Psychologii Poznawczo-behawioralnej oraz Bioenergetyki Lowen’a. Metody i techniki dobieram indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Poniżej prezentuję krótki opis zagadnień, na które szczególnie zwracam uwagę w pracy terapeutycznej… >>czytaj dalej<<

Człowieka postrzegam wielowymiarowo. Jako ciągle zmieniającą się istotę w trzech wymiarach: psychicznym, fizycznym i duchowym, na którą nieustannie oddziałuje środowisko społeczne i ekologiczne. Człowiek tworzy się więc w relacji na otoczenie i do otoczenia. Dlatego ważna jest świadomość potrzeb wynikających z tych obszarów i ich harmonijny rozwój. To co się dzieje w umyśle wpływa na ciało, a to co się dzieje w ciele wpływa na umysł.
Dużą wagę przykładam do autentyczności w relacji. Szczerze angażuję się w świat klienta oraz staram się empatyczne zrozumieć jego i jego potrzeby. Zapewniam przyjazną przestrzeń, spokój, bezpieczeństwo, a dzięki temu możliwość wyrażenia tego co trudne.

Etyka zawodowa

Opowiadam się za etosoem psychologa, który pełni rolę służebną oraz dba o interesy osób korzystających z usług psychologicznych. Ściśle przestrzegam zasad Kodeksu Etyczno- Zawodowego Psychologa oraz chronię poufności danych osób przychodzących do mnie na spotkanie. Wszystkie spotkanie ze mną objęte są tajemnicą zawodową.